Избор на редактора
Коментар на седмицата: Гришо, ти добре ли си?
от Кирил Лулев
21.01.2024
Григор Димитров сътвори невиждана глупост! Всъщност не е невиждана. Виждали сме я много пъти в негово изпълнение, но бяхме забравили. Той повече от година насам не беше онзи тенисист, който можеше с два гейма да ти скъса нервите за десетилетие напред.
Какво всъщност се случи?
Димитров се беше преобразил тотално. Треньорите му напипаха ваксата, коригираха на точните места и той започна да използва по най-добрия начин силните си страни и умело да успява да се отдалечи от слабостите си. Играта му се превърна в истинска наслада за очите. Не само с две-три отигравания да печели сърцата на феновете, но да е стабилен и отговорен през целия мач. Тоталните анонимници да не го отстраняват по турнири, големите в този спорт да се плашат от него, да показват възхищение и уважение. Така завърши миналата година и хората, които гледат тенис и са негови фенове, бяха безкрайно щастливи.
2024-та започна прекрасно за Гришо
Турнирът в Бризбейн (Австралия) от сериите АТП 250 беше спечелен безапелационно. Грандиозни победи, фамозни отигравания, безупречно придвижване по корта и не на последно място … нечовешка физическа издръжливост. Финал срещу осмия в света Холгер Руне и як бой с 2:0 сета. Първа титла за Григор от толкова много време!
Откритото първенство на Австралия също започна очаквано. Две победи с по 3:1 сета и достигане до третия кръг.
Взе първия сет и на португалеца, но после се появи старият Димитров. Безотговорност и безхаберие при изпълнението на собствения си сервиз. Грешки, които няма как да се обяснят логично и обосновано. Тотален резил е загубата от този съперник. Неясно е поведението на първата ракета на България. Има вероятност за подценяване и тя да е оказала голямо влияние. Но при 5:4 в четвъртия сет и възможност да направиш резултата 2:2, да си дадеш гейма на 15 е безумие. После в тайбрека, онзи два пъти си губи подаването и дава шанс сам да се бие, а нашият му дава три поредни точки и Боржеш продължава напред.
Шансовете за успех тази година са големи
Вероятно Григор ще спечели още три или пет титли тази година. Може би ще стигне до полуфинал на „Уимбълдън“ или на „Ролан Гарос“, защото е в подем и формата му е жестока. Ама така не се прави на турнир от Големия шлем. Нали това е като Световно първенство. Целият свят го гледа, трупат се точки, пари и престиж.
Гришо, ти добре ли си? Хиляди хора станаха рано сутринта в събота да те гледат. Оставям настрана шантавото поведение на Евроспорт и това да прекъснат мача при 4:4, за да си показват лафчето между Барбара Шет и Джон Макенроу. Има грипна епидемия и хората масово са болни, но с носна кърпа и чай от бъз в ръка, чакаха да биеш. И ти да направиш това без дори да се напънеш поне малко. Или поне така изглеждаше …
Не е хейт, а надежда за по-добро
В заключение ще кажа, че това не е хейт. Няма нищо общо с хейтърите. Големите спортисти трябва да бъдат критикувани, когато в ролята си на фаворити губят от напълно непознати съперници. И естествено да бъдат хвалени, когато печелят знаменити победи. Димитров, стягай се! Очакваме тази година да е твоята и да разбиваш противниците си така както можеш, с феноменални отигравания и тенис сравним само с изяществото на легендарния маестро Роджър Федерер!
Преглеждания: 1 659
ОЩЕ НОВИНИ
Българският национален отбор по футбол ще играе срещу Ейре, в бараж за влизане в по-горната група С от Лигата на нациите. На 20 март 2025 година, нашите са домакини, а три дни по-късно гостуваме в Дъблин. Какви са шансовете ни срещу ирландците и какво беше представянето през този сезон? За това и още интересни неща, […]
Билетчета за търкане, спортни облози, лотарии: предлагането на игри на щастието в Италия е огромно. През тази година бе поставен и нов рекорд по приходи в този сектор. Италианците дават за игри на щастието повече пари, отколкото за своето здраве или образование, коментира германската обществена медия АРД. Лотарийните игри са важен икономически фактор в Италия, пише DW. Пристрастяването към […]
Над 120 хиляди младежи под 30 години са длъжници, от които следва да бъдат събрани необслужвани кредити. 27 % от заемите отиват за покупка на храна и плащане на битови сметки. Използват се и за здравни услуги, рефинансиране на друг дълг, за сватби, балове, кръщенета и за хазарт. Това показват данни на Камарата на частните […]