Видео
Николай Жейнов: Нямаме футболисти, които да са висока класа (ВИДЕО)
от Стелиан Димитров
13.07.2022
Ние нямаме футболисти, които да са висока класа. Това каза футболният мениджър Николай Жейнов пред Betnews в предаването „Прогнозите на Крум Савов“. По думите му, надеждите всяка година са насочени към подрастващите спортисти. Въпреки това смята, че българският футбол не се справя с подготовката на играчите.
Имиджът на страната в европейските турнири
Репутацията на българския футбол зависи и от присъствието на наши тимове на европейски първенства, смята Жейнов. „Липсата на български клубни отбори от груповата фаза на европейските турнири не е никак добра за имиджа на българския футбол. Защото там е витрината, в която те могат да погледнат и да видят какви футболисти и какъв стил на игра имаме. И когато искаш да привлечеш футболисти или да продадеш от България, е малко по-трудно. Да не кажа невъзможно“, коментира футболният агент.
Той повдигна и въпроса за броя родни старши треньори, които работят в някое от топ петте или десетте първенства.
Бербатов иска конгрес на БФС, който да бъде признат и от двете страни
Като член на изпълкома на Димитър Бербатов, Николай Жейнов коментира и решението на съда, което оспори избирането на Борислав Михайлов за президент на Българския футболен съюз (БФС) през месец октомври 2021 г. Футболният агент отрече тезата, че с екипа зад спортиста, играл в „Манчестър юнайтед“, са жадни за власт.
„Бербатов иска да се направи един, но нормален конгрес, който да бъде признат и от двете страни. Нищо повече. Нека има конгрес, на който няма измами от типа на нередовни делегати, които гласуват с чужди карти. Съдът казва, че 90 делегати са били невалидни. Не един, не три, не пет човека. Това е една-четвърт от делегатите, които присъстваха“, коментира Жейнов.
Той смята, че такова падение в българския футбол „през годините никога не е имало“. „Но хората стоейки в Бояна – никой от тях не иска по никакъв начин да направи нещо в полза на футбола“, допълва агентът.
По думите му, настоящото управление не иска да прави публична информация, свързана с начина на ръководене на съюза. „Моето обяснение е, че ги е страх да се покаже след това на обществеността какво се е случвало. Може да си слаб ръководител, може през годините да си правил грешки – никой не е безгрешен. Но същевременно, ако си правил злоупотреби… Остава въпросът дали всичко е било чисто и коректно“, казва Жейнов.
Снимката на Михайлов и Дан Тан
Футболният мениджър коментира и снимката на Борислав Михайлов и Дан Тан, която стана публично достояние през месец май тази година. Кадърът се смята, че датира от 2011 г. и е свързван с мача между България и Естония. Срещата завърши при равен резултат 2:2, но след разследване от страна на ФИФА бе анулиран. Тогава организацията съобщи, че в скандала няма замесени официални лица от федерациите на двете държави, а са били подведени от престъпна група.
„За първи път се вижда ръководител на черно тото с президент на футболна федерация“, каза Николай Жейнов пред Крум Савов. Той допълни, че за казуса отново е подадена информация до ФИФА и УЕФА. И повдигна въпроса дали държавата е абдикирала от футбола предвид липсата на реакция по сигналите за черно тото.
Преглеждания: 376
ОЩЕ НОВИНИ
Българският национален отбор по футбол ще играе срещу Ейре, в бараж за влизане в по-горната група С от Лигата на нациите. На 20 март 2025 година, нашите са домакини, а три дни по-късно гостуваме в Дъблин. Какви са шансовете ни срещу ирландците и какво беше представянето през този сезон? За това и още интересни неща, […]
Билетчета за търкане, спортни облози, лотарии: предлагането на игри на щастието в Италия е огромно. През тази година бе поставен и нов рекорд по приходи в този сектор. Италианците дават за игри на щастието повече пари, отколкото за своето здраве или образование, коментира германската обществена медия АРД. Лотарийните игри са важен икономически фактор в Италия, пише DW. Пристрастяването към […]
Над 120 хиляди младежи под 30 години са длъжници, от които следва да бъдат събрани необслужвани кредити. 27 % от заемите отиват за покупка на храна и плащане на битови сметки. Използват се и за здравни услуги, рефинансиране на друг дълг, за сватби, балове, кръщенета и за хазарт. Това показват данни на Камарата на частните […]